Valószínűleg ösztönösen tudjuk, hogy a fény gyógyító erővel rendelkezik, ezért is vágyunk a napfényre, ha betegek vagyunk. Azonban míg a hosszas napozás sajnos kárt is tehet bennünk, addig a napjainkra kifejlesztett orvostechnikai eszközök, melyek fényterápia alkalmazására képesek, ott és úgy hatnak, ahogyan szeretnénk.
Gyógylámpák a fényterápia szolgálatában
A fény gyógyászati célú felhasználását nevezzük fényterápiának. Többféle módon vagyunk képesek a fényt a gyógyítás szolgálatába állítani, például létezik lézerfény is erre a célra. Most
azonban azt vizsgáljuk meg, miért hat kedvezően szervezetünkre egy polarizált fényt kibocsátó ActiveLight gyógylámpa.
Először is nézzük meg, mit is jelent a polarizált fény kifejezés. Egy hagyományos lámpa a fényt minden irányba szórja, ezzel szemben a polarizált lámpák korszerű optikai megoldásuknak köszönhetően a fényt koncentráltan sugározzák oda, ahová mi szeretnénk.
Az otthonunkban is biztonságosan és kényelmesen használható készülékekről van szó, melyek az egészségmegőrzés és prevenció számos területén a hasznunkra lehetnek.
Hogyan működnek a polarizált lámpák?
A legmodernebb technikával működő eszközök esetén a fényhullámok párhuzamos síkokon mozognak. Egy szélesebb fénytartománnyal képesek dolgozni, ahol a hullámhosszok nem esnek egybe – mint ahogyan történik ez például a lézerfény használatakor. A legkorszerűbb polarizált lámpák fénye nem csupán a látható fényt képes magába foglalni, hanem a közeli infravörös tartomány egy részét is.
Természetesen ezek a lámpák nem bocsátanak ki a bőrre káros ultraibolya sugarakat. Alacsony energiasűrűségüknek köszönhetően biológiailag stimulálják a kezelt felületet, melynek révén sejtszinten indul meg a regeneráció. A fény bőrre gyakorolt hatásának következtében egész sor kémiai reakció indul be a szervezetben, melyek nem csupán lokálisan, a kezelés helyén, hanem az egész testben kifejtik kedvező hatásukat.
Milyen esetekben használjunk polarizált gyógylámpát?
Általánosságban elmondható, hogy bőrsérülésekre, fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre szokták javasolni a használatukat.
A bőr és a nyálkahártya (például a száj nyálkahártyájának) kezelésében igen nagy segítséget jelenthet egy ilyen eszköz: fekélyek, különböző sebek, sérülések kiütések is gyógyíthatók vele. Ugyanilyen hatékonyan képes a segítségünkre lenni reumás betegségek kezelésében is.
Az állatgyógyászatban hasonló panaszok meglétekor szokták alkalmazni a polarizált fényt: műtéti hegek, sebek, sérülések, pikkelysömör kialakulásakor, de akár a fájdalomcsillapításban és a reumás betegségek tüneteinek enyhítésében is jó eredményeket érhetünk el vele.
Ha tehát az orvosi kezeléseket szeretnénk kiegészíteni egy olyan, az otthonunkban is biztonságosan alkalmazható terápiával, amely valódi segítséget jelenthet, akkor egy modern polarizált lámpa kifejezetten hatékony segítség lehet számunkra.