Hosszabb út házi kedvenccel? Egy kis felkészüléssel nem lehetetlen!

2024. június 11.

A legtöbb ember nyaralásra, kirándulásra nem viszi magával kutyusát, hanem megkér egy családtagot vagy barátot, hogy a távollét során gondoskodjon az állatról. A másik opció, hogy nem hagyjuk otthon, hanem magunkkal visszük. Hosszabb utazás esetén viszont némi rákészülésre lesz szükségünk.

A Kutyabarát Magazin hasznos tanácsai nagy segítséget adhatnak a mindennapok során, de akkor is, ha nagy utazás előtt állunk, amelyet szeretnénk megosztani kis kedvencünkkel is. Az állatos utazásra egyre nagyobb az igény, amit az üdülőhelyek és vendéglátóipari egységek is kezdenek felismerni, így egyre több helyen alakítanak ki állatbarát részeket.

Egy kutyahordozó nem árt

Kisebb vagy közepes termetű kutyák esetén a kutyahordozónak nagy hasznát vehetjük. A fém és műanyag hordozók jó szolgálatot tehetnek az autóban. Az viszont nagyon fontos, hogy körültekintően válasszuk meg a méretet. Ehhez érdemes lemérni az állatot a farka kezdetétől az orráig és a padlótól a fejtetőig. Kis kedvencünk akár több órát is eltölthet a hordozóban, ezért fontos, hogy ott kényelmesen elférjen. A másik fontos szempont, hogy az eszköz jól elférjen a járműben, amivel utazunk.

Hasznos tippek az indulást megelőzően

Sokat segít, ha megvásároljuk a szükséges eszközt, amiben az állatot szállítani tudjuk, azonban ez nem minden. Indulás előtt mindenképp érdemes tenni egy rövid utat az állattal a hordozóban, hogy lássuk, hogyan reagál, másrészt szokja a mozgó, zúgó járműben való utazást.

Könnyen elképzelhető, hogy kezdetben a kutya fészkelődik, idegesen reagál, szemmel láthatóan fél, ami természetes reakció, amikor elveszti lába alól a szilárd talajt. Nem árt, ha valaki ott ül mellette, beszél hozzá és nyugtatja. Néhány alkalmat követően hozzászokik majd a kutyahordozóhoz és az autós utazáshoz.

Az indulást megelőzően nagyon fontos látogatást tenni az állatorvosnál. Ennek főleg akkor van nagy jelentősége, ha az úti cél eléréséhez az országhatárt is át kell lépnünk. Ugyanis könnyen előfordulhat, hogy a határőrök ellenőrzik, hogy az állat az előírásoknak megfelelően be van-e oltva.

Ha magunkkal akarjuk vinni kis kedvencünket, akkor nem árt, ha kellőképp szocializált és gond nélkül tudunk vele emberek és állatok közé menni. A kutyaiskola ebben nagy segítségünkre lehet, de az is hasznos, ha gyakran járunk parkokba, közterekbe, ahol gyakoroljuk vele a helyes viselkedést.

Mérjük fel a terepet!

Mielőtt útra kelnénk, nagyon fontos minél több információt megtudni a szállás, üdülőhely kapcsán. Például, hogy vannak-e a közelben kutyabarát strandok és éttermek, a szállás hogyan áll a négylábúakhoz. Emellett nem árt a helyi jogszabályoknak is utánanézni, hogy biztosan ne kerüljünk kellemetlen helyzetbe szőrös barátunkkal.

Ajánló