Kell-e levegőztetni, pihentetni a körmeinket, vagy szünet nélkül viselhetőek a géllakkok?

2024. július 10.

Nőként mindannyian törekszünk arra, hogy ápolt, vonzó megjelenésre tegyünk szert a mindennapokban, ám ahhoz, hogy ezt elérhessük, többek között a körmeink ápolására, dekorálására is kellő figyelmet kell szentelnünk.

Ma már van lehetőségünk a géllakkok használatára is, amik rendkívül széles színválasztékban kaphatóak. Mivel másképp működnek, mint a hagyományos típusú lakkok, így ahhoz, hogy profi munkát végezhessünk érdemes elvégezni a StudioFlash géllakk tanfolyamát.

Ez egy kezdő szintű, mini képzés, ami 5 órás csoportos oktatást foglal magában. A tanfolyam keretén belül mindent megtudhatunk a géllakkok típusairól, azok használatáról, illetve magáról az eltávolítási folyamatról is.

Gyakran felmerül a kérdés, hogy az eltávolítást követően szükséges-e a körmök levegőztetése, pihentetése. Mai cikkünkben ezt a témát fogjuk körüljárni, érdemes lesz velünk maradni.

Miért merül fel egyáltalán ez a kérdés?

Sokan, akik rendszeresen járnak műkörmöshöz vagy akik esetleg maguknak készítik a körmeiket, felteszik azt a kérdést, hogy vajon nem szükséges-e a géllakk egyszeri vagy többszöri felhelyezése után kicsit pihentetni, levegőztetni a körmöket?

Ez a kérdés jellemzően azért merül fel bennük, mert amikor eltávolításra kerül az anyag, akkor úgy érzik, hogy gyengébbé, vékonyabbá váltak a körmeik, amit a géllakk hatásának tudnak be. Lényegében attól tartanak, hogy a különböző kémiai anyagok negatív hatással vannak a körömlemezükre, károsítják azt.

Emiatt pedig automatikusan arra következtetnek, hogy időnként jobb inkább mellőzni a lakkok használatát, míg a körmeik regenerálódnak és újból megerősödnek.

Mi a szakértők válasza?

A szakértők fel szokták világosítani a vendégeket arról, hogy a géllakk semmilyen káros hatással nincs – és nem is lehet – a körmökre. Ennek nagyon egyszerűen az a magyarázata, hogy a köröm alapvetően már egy elhalt sejtekből álló struktúra, amely nem rendelkezik légzési képességgel és a felületén nem történik felszívódás sem.

Amikor eltávolításra kerül az anyag, akkor azért érzik, hogy gyengébbek lettek a körmeik, mert megszokták, hogy a géllakk tartósabbá, vastagabbá és keményebb tette a körömlemezüket. A szakmabeliek válasza tehát egyértelműen az, hogy nincs szükség a pihentetésre, levegőztetésre.

Miért lehet, hogy mégis elvékonyodik a köröm?

Amennyiben nem szakszerűen történik az eltávolítás vagy esetleg túlreszeljük a körmeinket, akkor valóban vékonyabbá, sérülékenyebbé válhatnak. Éppen ezért átmeneti vagy végleges eltávolítás után is javasolt egy védőréteg felkenése, ami megakadályozza a sérüléseket, repedéseket.

Nem vitás, hogy a géllakkok remek lehetőséget adnak arra, hogy az igényeinknek megfelelően, egyszerűen, könnyedén, mégis profi végeredménnyel tudjuk kidekorálni a körmeinket. A szakértők egyetértenek abban, hogy nem szükséges a levegőztetés, pihentetés, így akár szünet nélkül viselhetjük őket a kedvenc színeinkben.

Ajánló