A coach szakma iránti érdeklődés egyre nagyobb manapság, sokan gondolják úgy, hogy jó segítő szakember lehet belőlük. De nem mindenki van tisztában azzal, mit is csinál pontosan egy coach, ki válhat azzá, és miben lehet az emberek szolgálatára.
Cikkünkben ezért részletesebben bemutatjuk, mit csinál egy coach, milyen eszközöket használ, különös tekintettel a life coach-okra. Tarts velünk, ha téged is érdekel ez az izgalmas téma!
A coach jelentése
A coach egy segítő szakember, aki utat mutat a válságban lévő kliensnek, de persze önfejlesztésre is használhatja képességeit, tudását. A thebrightacademy.hu life coach képzése lehet azok számára hasznos, akik egyrészt új szakmát szeretnének szerezni, másrészt magukat is fejlesztenék.
A kurzus elvégzése előtt érdemes a coach alapozó képzésen is részt venni: ez is megtalálható a The Bright Academy Készségfejlesztő és önfejlesztő tanfolyamai között, de van párkapcsolati coach képzés is itt, sőt hamarosan business coach tanfolyamra is jelentkezhetünk.
Egyetlen coach sem tevékenykedik mindegyik területen: a segítőknek van egy szívüknek kedves témájuk, amibe jobban beleássák magukat, majd ennek megfelelően vállalnak klienseket. A life coach területe valójában a mindennapi életvitelt segíti, mindenki számára hasznos lehet egy life coach-csal való konzultáció, mert sok hasznos felismerésre juthatunk.
A life coach tanfolyam
Ha te is szeretnéd megtanulni ezt a szakmát, akkor az online tanfolyam kiváló lehetőséget biztosít ehhez. Nem kell utaznod, munkából kiesned a tanulás során, hiszen otthonról is kényelmesen elvégezheted a képzést – mindezt kedvező áron.
Itt is megkapsz minden segítséget, az oktató ugyanis biztosít konzultációs lehetőséget, így a kérdéseidet fel tudod neki tenni. A tananyag korlátlanul hozzáférhető, videók és szöveges magyarázatok is vannak – és elég sok ábra is segíti a megértést.
A főbb területek, amelyeket érint a life coach képzés:
- Az elégedett élet mikéntje
- Testi-lelki egészség
- Az életmódváltás kulcsai
- A tartós változás hozzávalói
A tanfolyam során szó esik a szokások hatalmáról, a megváltoztatásuk módjáról, a célkitűzésről, a kiégésről, de még az életmódunkat befolyásoló tényezőkről is. A képzésen hasznos coaching eszközöket ismerhetünk meg, amelyeket nemcsak a kliensekkel való munkában használhatunk fel, de a saját életünkbe is beépíthetünk. Ilyenek például a jó kérdések.
Kinek érdemes jelentkeznie?
Aki már elvégezte az alapozó képzést, az jól teszi, ha folytatja a tanulmányait, és specializálódik – például erre a területre. Akinek megvan a kellő empátiája, szívesen segít másokon, vagy egyszerűen csak szeretné önmagát jobban megismerni és fejleszteni, az is bátran beiratkozhat a tanfolyamra!
A coaching szemlélet kialakítása biztosan nem megy majd egyik napról a másikra, de törekedni kell rá. Fontos, hogy legyél nyitott, kerüld az ítélkezést, szeresd a kihívásokat. Higgy abban, hogy jobbá teheted mások életét! Tanulj meg értő figyelemmel fordulni az emberek felé – és ha mindez sikerül, akkor kiváló life coach lehet belőled.