A tavaszi szünetben egy kicsit több időt tölthetünk a gyerekekkel, ezért jó, ha van a tarsolyukban egy-két játékötlet, amit elő húzhatunk a kalapból. Összegyűjtöttünk most néhány tippet arra, hogy mit csinálhatunk a lakásban, a kertben vagy akár egy hosszabb utazás során az autóban.
Kézműveskedés
Terítsük le a konyhaasztalt egy nagy papírlappal, vegyük elő a vízfestéket, zsírkrétákat, matricákat és már indulhat is a tojásfestés. Ezzel nem csak a húsvéti dekort készíthetjük el együtt, de a locsolkodók is a kézzel készített hímes tojásokból válogathatnak majd. Másik lehetőség a vasalható gyöngy kipróbálása, amiből kis ékszereket készíthetünk vagy akár a gyerekek szobájának falára is alkothatunk képeket. Bármely játék webshop kínálatában szétnézve találhatunk akár új eszközöket, különleges gyurmákat vagy éppen színezőkészleteket, amelyek segítenek a gyerekek kreativitásának kibontakoztatásában.
Társasjátékok
A kicsit nyugisabb napokon több idő van egy hosszabb társasjátékra is. Kipróbálhatunk újakat, vagy elő vehetjük a gyerekek kedvenceit is. Esetleg meglephetjük őket egy újjal, amit akár a húsvéti nyuszi hoz el nekik. Amennyiben nem otthon töltjük a szünetet, akkor a kártyajátékok azért jók, mert könnyen elcsomagolhatjuk őket, vagy szóba jöhetnek a nagyobb játékok utazós verziói.
Közös kertészkedés
Ha van egy kis saját kertünk, akkor a tavaszi időszak remek alkalom arra, hogy a gyerekeket is bevonjuk a kertészkedésbe, virágültetésbe. Nagyobb terület esetén le is választhatunk nekik egy kis saját kertet, ahová ők ültethetnek, amit szeretnének, és aztán ők gondozhatják a kibújó növényeket, persze a segítségünkkel. Ezzel nem csak a kerti munkát ismertethetjük meg velük, hanem a felelősségtudatuk is fejlődhet.
Közös játék utazás közben
Sokan elutaznak a tavaszi szünetben, és bizony nagy kihívás, mivel is kössük le a gyerekeket egy több órás autóút alatt. Bár a mesenézés könnyen adja magát, viszont ez remek lehetőség arra is, hogy közösen töltött minőségi idő legyen az utazás. A barkóba során például akár új dolgokat tanulhatnak meg, és logikus gondolkodásra is szükség van hozzá. Játszhatunk szóláncot is, amikor a kimondott szó utolsó betűjével kell a következő szót kitalálni. Ezt nehezíthetjük akár azzal is, hogy csak egy témakörhöz kapcsolódóan lehet szavakat mondani, például állatok vagy növények.