A műkörmösök körében felmerülő egyik leggyakoribb kérdés az, hogy vajon melyik lehet a legtartósabb géllakk. Hiszen senki sem szeretne több terméket is kipróbálni, és feleslegesen sokat költeni, mire végre megtalálja a legideálisabb darabot. A kérdést azonban nem lehet egyszerűen megválaszolni, hiszen a tartósságot számos tényező és körülmény befolyásolja. Nézzük most meg, melyek ezek!
Az anyagminőség nem minden
Az alapzselék és más egyéb lakkok vonatkozásában is az lenne a logikus, ha az anyagminőség határozná meg a tartósságot. Ez a jellemző azonban csak kismértékben van hatással az ellenállóságra. Ez persze nem jelenti azt, hogy érdemes silány minőségű, olcsó lakkokkal beérni. Ezekkel ugyanis a végeredmény egészen biztosan nem lesz megfelelő.
A tartósság nagyban függ az adott köröm szerkezetétől. Vannak vastagabb, vékonyabb, erősebb és gyengék körmök. A felületük lehet sima vagy barázdált, zsíros vagy teljesen száraz. Ezek a jellemzők más és más bánásmódot igényelnek, amelyekkel egy jó szakember tisztában is van.
A megfelelő előkészítés kulcsfontosságú
Hatalmas jelentőséggel bír a buffer használata, amely során kissé bolyhossá tesszük a köröm felületét, majd cleanerrel zsír- és pormentessé varázsoljuk. Ez máris jobb tapadást biztosít a géllakk számára. Ezenkívül elengedhetetlen a precíz alapozás is, amelynek eszköze a primer és a nail prep, bizonyos körmök esetén pedig a savas primer.
A géllakkot nem ajánlott vastagon felvinni, hiszen könnyen ráncossá és repedezetté válhat, a lámpa alatt ugyanis veszít a rugalmasságából. Érdemesebb inkább több, vékony réteggel dolgozni. Ez ugyan időben tovább tart, a csodás eredmény azonban kárpótol majd miatta.
Előfordulhat az is, hogy a géllakk elkezd felválni. Ez a nem megfelelő lezárás következménye. Az építés végeztével hasznos a körömápoló olaj használata is, amely táplálja a körömágyat és megelőzi a kiszáradást.
A kíméletes bánásmód is meghatározó
Készüljön bármilyen nagy odafigyeléssel is egy köröm, ha a viselője nem vigyáz rá, bizony nem lesz tartós. Az ellenállóság kérdésében meghatározó a köröm tulajdonosának életvitele. Az elkészült körmöket minden esetben óvjuk a fizikai behatásoktól! Ne kapargassuk, ne reszeljük, piszkáljuk, és semmiképpen se rágjuk le!
Ügyeljünk rá, hogy ne akadjon vagy ütődjön be sehova, hiszen így könnyen megsérülhet. Abban az esetben, ha a géllakk elválik a körömtől, jó eséllyel lepattogzik majd. Érdemes elkerülni ezért az ezt előidéző helyzeteket is!
Otthoni körülmények között a legcélravezetőbb 5 in 1 géllakkokat használni, amelyek minden szükséges összetevőt egy termékben egyesítenek. Használatuk roppant egyszerű, a végeredmény pedig garantáltan szemet gyönyörködtető lesz.
A géllakk tartóssága tehát nagyban függ az adott köröm szerkezetétől, a műkörmös szakértelmétől és persze attól is, mennyire sikerül vigyáznunk a manikűrünkre. Megbízható termékekkel és odafigyeléssel azonban sokat tehetünk azért, hogy körmeink hosszú ideig ragyogóak és gyönyörűek legyenek!