Az energetikai audit egy elég összetett folyamat, azonban a címben szereplő három lépéssel leírható egy könnyen emészthető folyamatként. Manapság már a legtöbb cég tisztában van azzal, hogy a minél jobb energiahatékonyságért tenniük kell. Ez a szolgáltatás épp ebben segít a vállalatok számára azzal, hogy megtalálja a gyenge pontokat, stratégiát ad ahhoz, hogy orvosolni tudják őket, és végül támogatás mellett kerül megvalósításra mindaz, amit megterveztek.
- lépés: keressük meg a gyenge pontokat!
Az EnergyHub energetikai auditja garancia arra, hogy minden gyenge pont feltérképezésre került a vállalatnál! Nagyon hasznos munkát végeznek azok a szakemberek, akik egy ilyen megbízás során elkezdenek a céggel dolgozni. Feltéve, ha a cég valóban tervezi javítani az energiahatékonyságát. A folyamat ezen része ad egy átfogó képet a vállalat aktuális állapotáról, ezáltal láthatóvá válnak azok a gyenge pontok, melyekkel foglalkozni kell.
Természetesen végeznek helyszíni felmérést is, de személyes konzultációkat is végeznek, mellyel olyan információkat is áttekintenek, mint az energiaköltségek vagy az energiafelhasználás. Ha összeállt a teljes cég állapotát bemutató átfogó anyag, akkor egyúttal a fejlesztendő területek kijelölése is megtörténik.
- lépés: A fejlesztési és beruházási lehetőségek felkutatása és megtervezése
Az audit feltérképezési szakaszának eredménye egy teljesen személyre szabott, a cégre vonatkozó anyag lesz. Ebben benne lesznek azok a javaslatok és beruházási lehetőségek, melyek megmutatják, merre érdemes elindulni az energiahatékonyság növelése felé.
A cég számára célként kitűzhető optimális működési állapotot fogunk látni. Ha megvalósítjuk a kapott javaslatokat, akkor a felvázolt optimális működés valósággá válhat. Ez jelentős energiafelhasználás-csökkenést eredményez, ami költségcsökkenést jelent a cégnek. Ez sokkal stabilabb pénzügyi helyzetet teremt a vállalatnál. Mindemellett hatalmas lépést is tesz a cég a fenntarthatóság felé.
- lépés: A beruházás – biztos megéri?
Amint megtörtént a feltérképezést követő kiértékelés, és a fejlesztési javaslatok is elfogadásra kerültek, elindulhatnak az energiahatékony beruházások.
Mi a garancia arra, hogy megéri? A számok! Nem is kérdés, hogy megtérül-e, inkább csak az, hogy mennyi idő alatt!
A céges rezsiárak jelentősen emelkedtek a közelmúltban, ami hatalmas töbletterhet jelentett rengeteg vállalkozás számára. Egyetlen pozitív hatása mindennek az, hogy így az energiahatékony beruházások sokkal hamarabb megtérülnek.
Minél magasabb az energiaköltség, annál hamarabb visszahozza az árát bármelyik beruházás, ami arra irányul, hogy csökkenjen a fogyasztás.
Például ha 50 millió forintos energiaköltségek mellett egy 100 milliós beruházással felére csökkentjük a rezsiköltségünket, akkor évente 25 milliót spórolunk, így 4 éves a megtérülés, mely magasabb energiaárak mellett tovább csökkenhet. Eljuthatunk idáig is egy energetikai audit segítségével!