Lassan itt a tavasz, ami egyet jelent azzal, hogy melegszik az idő, többet süt a nap, ébredezik a természet. Ez pedig sokakat arra sarkall, hogy minél több időt töltsenek a szabadban.
És hol máshol is lenne kellemesebb időzni egy napsütéses délutánon, mint a kertben vagy a teraszon? Pláne akkor, ha minden feltétel adott a komfortos pihenéshez.
Az árnyékolás fontossága
Bármennyire is szeretjük érezni a napsugarak melegét, bizony eljön az a pont, amikor inkább már az árnyékra vágyunk, ehhez pedig nem árt, ha felszerelünk a teraszra egy Nívó pergolát. Hiszen tavasszal lehet, hogy még csak kellemesen melenget a nap, de nyáron a perzselő kánikulában már szívesebben húzódunk vissza a hűvösbe.
Ha pedig szeretünk a szabadban dolgozni vagy olvasni, akkor szintén jó, ha akad némi árnyék, ugyanis a laptop kijelzőjének láthatóságát a napfény nagyban lerontja, illetve a könyv fehér lapjai is vakítóvá válnak, és megfájdulhat tőle a szemünk. Arról nem is beszélve, hogy melegben könnyen napszúrást lehet kapni, az UV-sugárzás pedig rövid távon leégést, hosszabb távon különféle bőrproblémákat okozhat.
Egy szó mint száz, nagyon is ajánlott felszerelni a teraszra valamiféle árnyékoló alkalmatosságot, például egy minőségi pergolát.
Egyszerű, de nagyszerű megoldás
A pergola előnye a féltetővel szemben, hogy olcsóbb, valamint könnyebben és gyorsabban telepíthető, ráadásul még jól is mutat. Mindössze néhány oszlopból, illetve a lamellás tetőszerkezetből áll az egész, nem kell cserepekkel vagy zsindellyel beburkolni.
Az elemeket akár otthon, saját kezűleg is össze lehet szerelni, nem kell ács szakembert hívni a feladathoz. Érdemes fémből készült pergolát választani, hiszen ez jóval tartósabb, mint a fa, és csak minimális karbantartást igényel.
Ha a modern hatás a cél, akkor választhatjuk az egyszínű – például az antracitszürke változatot, ez az árnyalat ugyanis mostanság nagyon trendi – ha pedig a klasszikusabb megjelenést preferáljuk, akkor döntsünk a famintás bevonattal rendelkező verzió mellett.
A pergolák lamellás teteje részleges árnyékolást biztosít a teraszon, amit szükség esetén kiegészíthetünk ponyvával vagy árnyékolóhálóval, így még a legmelegebb nyári napokon is kellemesen hűvös lesz alatta.
És ha már itt tartunk: a pergola a ház belső hőmérsékletét is befolyásolhatja, hiszen felfogja a napfényt, így az nem éri közvetlenül az általában nagy üvegfelületekkel rendelkező teraszajtót és a körülötte lévő falat, így a beltér is kevésbé melegszik fel.
Élvezzük a teraszt nyújtotta lehetőségeket minden évszakban!
Télen kiülni a teraszra? Pár trükkel könnyedén megoldható! Ha van egy pergolánk, akkor az oldalaira felszerelhetünk vastag, átlátszó ponyvákat, ezek pedig a tetővel együtt az üvegházakhoz hasonlóan összegyűjtik a nap melegét, így a hideg napokon is kellemes lesz az idő a teraszon.
Kiegészítésként pedig elhelyezhetünk egy kültéri hősugárzót is, így már tényleg semmi akadálya nincs annak, hogy odakinn ülve gyönyörködjünk a hóesésben.